/Files/images/Emergency_Information.jpg

ДІЇ НАСЕЛЕННЯ ПРИ ЕВАКУАЦІЇ

ЕВАКУАЦІЯ – комплекс заходів щодо організованого вивезення (виведення) населення із зон можливого впливу наслідків надзвичайної ситуації або надзвичайної ситуації техногенного чи природного характеру і розміщення його поза зонами дії вражаючих факторів джерел надзвичайної ситуації у разі виникнення безпосередньої загрози життю та заподіяння шкоди здоров’ю населення.

Одержавши розпорядження на евакуацію, необхідно підготувати та взяти з собою (загальна вага особистих речей, на кожного члена сім’ї, повинна бути не більше 50 кг):

  • документи (паспорт, військовий квиток, документи про освіту, свідоцтво про шлюб i народження дітей, трудову книжку або пенсійне посвідчення), гроші;
  • наявні засоби індивідуального захисту органів дихання (респіратор, ватяно-марлеву пов’язку), одяг i взуття, пристосовані для захисту шкіри, аптечку з необхідними ліками, перев’язувальними матеріалами, постільну білизну;
  • 3-х добовий запас продуктів, що не псуються та упаковані у герметичні місткості чи у поліетиленові пакети, воду;
  • комплект верхнього одягу і взуття за сезоном.

Усі речі акуратно складіть в рюкзак або мішок, зручний для перенесення. На кожен мішок, рюкзак прикріпіть бирку з вказівкою прізвища, імені, по батькові, адресу постійного місця проживання i кінцевого пункту евакуації. На бирці для дитячих речей крім того вкажіть рік народження дитини.

Зверніть увагу! Дітям дошкільного віку вкладається у кишеню записка або пришивається до одягу , де зазначається прізвище, ім’я та по батькові, домашня адреса, а також ім’я та по батькові матері і батька.

Залишаючи квартиру, виключить електричні та нагрівальні прилади, закрийте водопровідні і газові крани, вікна, двері. На вхідні двері квартири або будинку прикріпить заздалегідь підготовлену табличку «У квартирі (будинку) № ___ мешканців не має».

ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ:

 про включення Вас і членів Вашої сім’ї до списків на евакуацію;

 яким видом транспорту (потягом, автомобілями) або пішим порядком Ви вирушаєте до нового місця розташування;

 місце збору перед відправленням на збірний евакуаційний пункт (ЗЕП), адресу ЗЕП і час відправлення потягу, автомобільної або пішохідної колони;

 новий район (пункт) розташування об`єкта, якщо це визначено завчасно;

 сигнали оповіщення цивільного захисту та як діяти за сигналами.

Евакуація населення проводиться у безпечні райони.

Евакуйоване населення розміщується у готелях, санаторіях, пансіонатах, будинках відпочинку, дитячих оздоровчих таборах та у придатних для проживання будівлях підприємств, установ та організацій.

На шляхах евакуації необхідно:

 неухильно виконувати всі розпорядження керівників;

 швидко діяти за сигналами оповіщення;

 не залишати своїх місць у транспорті та не виходити з нього без дозволу;

 після прибуття до кінцевого пункту евакуації пройти реєстрацію та зайняти призначене помешкання.

За матеріалами навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області