ПРОФІЛАКТИКА ГРВІ
Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) є найпоширенішими
захворюваннями. ГРВІ найчастіше реєструється в холодний час. В даний час описано близько 200 вірусів, здатних викликати захворювання дихальних шляхів. Найбільш поширеними з них: риновіруси,
аденовіруси, віруси грипу і парагрипу. Підйом захворюваності починається з жовтня, пік доводиться на лютий, а спад - на квітень.
Основний механізм передачі ГРВІ - повітряно-крапельний.
Захворювання починається гостро: з ознобу, підвищення температури до 38-39С, головного болю, суглобовому та м'язовому болях, з’являється нежить, біль у горлі, сухий кашель.
Кращим засобом протистояння простудних захворювань є профілактика, яку необхідно передбачити задовго до настання захворювання. Вона включає в себе:
1. Прогулянки 2 рази на день по 2-3 години, краще в ранкові і денні години, коли більше
ультрафіолетових променів.
2. Повітряні ванни з 3-4 тижневого віку. Перебування дитини при перевдяганні оголеною до 2-3 хвилин. З 1,5-2 місяців поряд з цим варто починати масаж, гімнастику. Тривалість повітряної ванни поступово збільшується з 3 до 10 хвилин 2 рази на день протягом першого півріччя, а в другому півріччі доводиться до 15 хвилин 2 рази в день. У холодний час року вона проводиться в кімнаті, а в літній – на повітрі. Дітям старше року повітряні ванни починають робити при температурі +22 °С, знижуючи її поступово через кожні 3-4 ванни на один градус і доводячи до +17 +18 °С.
3. Сон на відкритому повітрі. Виносити маля для сну на відкрите повітря можна з 2-3 тижневого віку. Перші дні дитину виставляють лише на 20-30 хвилин, потім обережно, не порушуючи сну, переносять у добре провітрюване приміщення. Через 4-5 днів маля вже можна залишати на відкритому повітрі весь період сну. Температура повітря повинна бути не нижче +10 °.
4. Влітку ходіння босоніж. Добре зміцнює і формує звід стопи. Відомо, що в стопі велика кількість рефлексогенних зон, роздратування і масаж яких позитивно впливає на функцію усіх внутрішніх органів. Улітку ходити босоніж по добре розчищеному ґрунті (гравій, пісок), асфальтові, траві. Починати загартування краще в теплі сонячні дні з температурою повітря +20 +22 °С. З, поступово збільшуючи експозицію з 2-3 до 10-12 хвилин.
5. Загартування сонцем. Діти можуть знаходитися під прямими сонячними променями 1,5-3 хвилини у віці 1-3 років і 3-5 хвилин - 4-6 років. Час перебування збільшується поступово протягом 15-20 днів. У цілому 40-50 хвилин.
ЦИБУЛЯ І ЧАСНИК ПРОТИ ГРИПУ
Наступила зима, отже, грип прийшов до нас у гості. Поширюється вірус, що став звичним за останні роки, А3, „допомагають” йому А и В. Тим, хто не хоче хворіти необхідно вести профілактику. Найкраще, звичайно, зробити щеплення від грипу. Але хто не встиг, той уже може не квапитися. Для вироблення імунітету організмові потрібно один-два тижні. Часу може і не вистачити.
Лікарі радять уже перед виходом на вулицю закапувати ніс інтерфероном або змазувати носові проходи оксоліновою маззю. Проти вірусів групи А особливо ефективний ремантадин. Його потрібно приймати по 1-2 таблетки протягом тижня, якщо хворіє хтось з ваших домашніх. Або по 1 таблетці всі чотири тижні епідемії, якщо ви часто буваєте в багатолюдних місцях. Подібний ефект має також арбідол і гомеопатичний препарат афлубін.
Звичайно, усе це дорого, тому пропонуємо вам згадати випробувані профілактичні засоби, що є практично в кожному домі. У першу чергу це рослини, що містять фітонциди. 2-3 зубчика часнику щодня – унікальний грип до вас не пристане. А щоб не відлякувати заодно і людей, часник потрібно заїдати петрушкою (можна сушеною). Дітям-дошкільникам добре пришити до одягу марлевий мішечок з тим же подрібненим часником. Дитина цілий день цей мішечок смикає, дихає часниковим духом і знезаражує все навколо себе.
Гарний засіб – цибульний сироп. Цибулину варто натерти на тертці, засипати цукровим піском і дати постояти 15-20 хвилин. Після цього отриману масу віджимають, а сироп (він зовсім не гіркий ) п'ють по одній столовій ложці. Якщо ви уже хворієте, цей засіб допоможе вам видужати швидше.
Має бактерицидні властивості і редька. Лікарі рекомендують салат з редьки з квашеною капустою (джерело вітаміну С) і цибулею. Це блюдо не буде надто гірким, якщо заправити його сметаною або рослинною олією.
Усі продукти, що містять вітаміни, – ваші союзники в боротьбі з грипом.
Запропонований комплекс профілактичних заходів дозволяє істотно знизити частоту і тяжкість перебігу ГРВІ.