10 якостей характеру справжніх батьків

/Files/images/57.jpg
Всім відомо, що характер в дітях закладається на генному рівні. Розкриватися і проявляти себе він буде з часом, так само, як зернятко рослини, проростаючи, зберігає згодом всі свої властивості та якості. 
Завдання батьків полягає насамперед у тому, щоб сприяти появі виключно позитивних якостей характеру, культивувати їх. Але вирішити таку задачу можна, якщо стати для дитини наочним прикладом. 
Якими основними якостями характеру перш за все повинні володіти батьки, щоб зуміти розвинути їх і у дітей. Розглянемо деякі з них.


1. Здатність любити 

Це якість - основа всього виховання дитини з самого народження. Передбачається любов безумовна. Не повинно бути міркувань, що батьки всього себе і свою любов присвятили дітям і розраховують при цьому на якийсь зворотний еквівалент в майбутньому, народжуючи при цьому у дітей почуття провини за таку турботу. Любити дитину - не означає, що ви повинні щохвилини йому про це говорити. Дитина - натура дуже чуйна, і якщо ви його дійсно любите, зрозуміє це по вашому погляду, відчує у вашому голосі, в ласкавих дотиках, в обіймах. Він буде розуміти, що любите ви його таким, яким він є, тому що він ваша дитина.

2. Терпіння 

Це дуже серйозне якість, не всі батьки ним володіють. Уміння терпляче вислухати «сто тисяч чому» і відповісти на них, витримати деколи незрозумілі напади примхливого поведінки і не зірватися - це вимагає від батьків певних душевних зусиль. Справлятися з такими ситуаціями, навчитися тримати себе в руках, знайти час для чомучок і для відповідей на їхні запитання - це одне із завдань для самовиховання самих батьків. Чи впораються батьки з нею - проблеми вирішуватимуться спокійно, і з кожним разом все успішніше.

3. Чесність і щирість 

Бути чесним не тільки з дитиною, а перш за все перед собою і оточуючими. Завжди слід пам'ятати, про що не можна говорити при дітях: якщо ви в присутності дитини можете комусь клястися у відданості і любові, а потім говорити про них погано, насіння майбутньої брехливості в дитині ви вже посіяли. І нещирість діти відчувають інтуїтивно. Малюк ніколи не буде розташований до тих, хто спілкується з ним награно, як би красиво це не підносилося.

4. Ненав'язливість 

Коли дітей просять розповісти, які риси в батьках їм не подобаються, більшість відповідає - надмірна опіка. Іншими словами - нав'язливість. Не роби те, з'їж це, і т.д. Знайома картина? Діти, яких отак буквально «водили за руку», виростають невпевненими в собі, безініціативними і, як правило, мало чого в житті добиваються. Наша дитина має таке ж право, як і ви, на свої помилки, на свою індивідуальність, на своє власне «я», у нього повинен бути власний погляд на світ, на оточення. Завдання батьків - тактовно коригувати і формувати його поведінку.

5. Впевненість в собі 

Впевненість батьків мимоволі розвиває те ж якість і у дітей, у таких батьків дитина і в майбутній свого самостійного життя зможе зберегти це рису характеру, необхідну для повноцінного життя.

6. Гнучкість, дипломатичність 

Часто можна чути від батьків, що методи виховання, яких вони дотримувалися, раптом в один прекрасний момент починають давати збій. Це природно. Адже дитина росте, пізнає світ, і самого себе в цьому світі семимильними кроками. Батьки просто зобов'язані це враховувати при вихованні. Що прийнятно для 4-5 річної дитини, абсолютно не підходить для десятирічного. Тому гнучкість у спілкуванні, дипломатичність, особливо в підлітковому періоді розвитку дітей дуже важлива.

7. Строгість в поєднанні з м'якістю 

Ця якість характеру батьків не менш важливо. Діти повинні чітко розуміти, що не все в житті дозволено, обмеження стосуються не тільки їх, є вони і у дорослих. Уміння дотримуватися певних правил, норм поведінки - це закон життя. Але не слід і перегинати палицю. Десь можливо пом'якшувати вимоги. Якщо вони обґрунтовані.

8. Тактовність

Це якість неможливо переоцінити - тактовне, бережне ставлення до дитини дозволить виховати чуйного, адекватного в поведінці, комунікабельну людину, яка ніколи не буде вести себе в суспільстві безцеремонно і зухвало.

9. Акуратність 

Якщо вона притаманна батькам - діти її успадкують. І додати тут більше нічого.

10. Послідовність вимог та обіцянок 

Важливо для правильного виховання розуміти, що вимоги, які ви виставляєте дитині, повинні бути виконані. І якщо ви сумніваєтеся, що дитина зробить те, чого ви від нього хотіли домогтися, не потрібно такі вимоги висувати. Якщо ця умова порушується, авторитет батьків різко знижується. Діти починають розуміти, що слова батьків мало що значать і їх можна проігнорувати. Те ж стосується обіцянок. Обіцяли - виконуйте, чого б це вам не коштувало. Або аргументовано пояснитеся з дитиною.